П'ятниця, 23.06.2017, 08:53

Головна » 2016 » Березень » 11 » ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: "ЛУЦЬК" ВИГРАВ КОЛО
11:28
ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: "ЛУЦЬК" ВИГРАВ КОЛО

Центральний матч колового етапу виправдав сподівання. Команди боролись за перемогу, наче вже в цьому поєдинку вирішувалась доля чемпіонства. І не дивно: коли зустрічаються "Луцьк" і "Фаворит", додаткової мотивації не потрібно, чи то офіційна гра, чи то просто тренування.

На гру обидва суперники виставили по три повних п'ятірки. У лучан, щоправда, в стартовому протоколі значилось 16 польових гравців, але вже після першої своєї зміни вибув з гри Тимофій Федорчук. Обидві команди мали цьогорічних дебютантів. У рівнян вперше в поточному чемпіонаті вийшли на майданчик оборонець Віталій Осіпов та нападник Василь Чичук. В "Луцька" нарешті після застудної хвороби зіграв Олександр Подзезей. Олександр вийшов в другій ланці, здійснив перший в матчі кидок в площину воріт суперника, але тим і обмежився. Мабуть, не вдалось йому повністю порозумітись з новими партнерами - Владиславом Горпинюком і Євгеном Воробйовим.

У "Фаворита" в першій ланці традиційно зіграли оборонці Олег Биков і Олексій Денісов, нападники Сергій Орєхов і Віталій Железнюк. Третім нападником ударного квінтету став Сергій Степанюк. Андрій Аксютов та Павло Бернацький, котрі грали в першій ланці в попередніх іграх, в цій зустрічі грали відповідно в другій і третій ланках. Варто відзначити збалансованість складу дружини з Рівного, приблизно рівний рівень виконавчої майстерності в усіх ланках команди.

ХК "Луцьк", на жаль, на сьогодні подібним похвалитись не може. Є перша ланка, котра веде гру, і є дві інші п'ятірки, головне завдання яких - не пропустити. У звітній грі через недостатню кількість гравців оборони капітан лучан Вадим Бесараб склав компанію Олександру Бондарю в першій парі оборонців, а його місце центрального нападника зайняв Леонід Тарасенко. Також в обороні грав Юрій Савчук в парі з Володимиром Климчуком. Розпочинали гру вони в третій ланці, але після першого пропущеного голу для підсилення захисних дій найслабшого квінтету команди туди перевелись Віталій Николайчук і Володимир Стельмах, а Савчук із Климчуком стали грати в другій п'ятірці.

Загалом, в луцькій дружині, активністю в атаці відзначалась дійсно тільки перша ланка, на рахунку якої 18 кидків в площину воріт "Фаворита" з 23-х командних. Не дивно, що шайби до сітки воріт Миколи Сердюка закидали тільки вони.

Перший період.

Як і очікувалось, з перших хвилин зав'язалась боротьба по всьому майданчику. Обидві команди вперто йшли в атаку, і обидві команди наштовхувались на в'язку оборону суперника. Рівняни швидше мінялись: кожна ланка проводила на майданчику хвилину-півтори, тоді як в Луцьку зміни тривали по дві з лишком хвилини. Через це сталось певне розбалансування сил суперників. Саме тоді, коли на майданчику знаходилась ще третя ланка лучан, а у "Фаворита" вже вийшла перша, стався перший гол: Михайлові Плескачу вдався кидок з-під ніг нападника, який виявився несподіваним для Сергія Тітова і рахунок був відкритий.

Дружина з Рівного в стартовому періоді, свідомо чи несвідомо, зробила ставку якраз на кидки оборонців від синьої лінії - Тітова таким чином турбували ще Олег Биков, Олексій Денісов, знову Михайло Плескач. Атакували гравці "Фаворита" агресивно і навіть перший квінтет "Луцька" змушений був більше тримати оборону. Але в один з таких моментів Сергій Русанов перехопив шайбу у власній зоні, втік в контратаку і в боротьбі з оборонцем суперника зумів переграти голкіпера і вирівняти рахунок. Більше того, в наступній атаці Сергій віддав пас на Андрія Вершецького, котрий влучним кидком вивів лучан вперед.

До першої перерви рахунок не змінився. Статистика кидків періоду - 8:7 на користь "Луцька".

Другий період.

Чи то команди стали щільніше грати в обороні, чи то в атаці надто захоплювались комбінаційними діями, але гра в другому періоді тривала майже без кидків. Здавалось, що і закинутих шайб не буде. Однак, за 5 хвилин до завершення періоду Сергій Степанюк зумів здійснити влучний кидок і вдруге вирівняти рахунок в грі.

Статистка кидків періоду - 6:4 на користь "Фаворита".

Третій період.

На вирішальну третину гри Вадим Бесараб вийшов вже центральним нападником, а Леонід Тарасенко зайняв місце в обороні. І вже з перших секунд головна ланка лучан влаштувала штурм воріт Сердюка, здійснивши за свою першу зміну одразу три небезпечні кидки. Та "Фаворит" знову вирівняв гру і через певний час навіть отримав можливість грати в більшості, коли був вилучений Володимир Стельмах. На меншість в Луцька вийшла знову перша ланка (без Тарасенка) і відбивши перший натиск, заходилась активно контратакувати суперника. За 5 секунд до виходу п'ятого польового гравця Сергій Русанов здійснив кидок майже з нульового кута, але він став результативним. (2:3).

Та радість "Луцька" тривала недовго - вже за хвилину в карколомному стрибку через суперника, в падінні, просто неймовірний кидком Андрій Аксютов втретє встановлює рівність в грі. (3:3).

На 13-й хвилині третього періоду несподівано обрізається Віталій Николайчук, виводячи Віталія Железнюка і Сергія Степанюка "2 в 0" на Сергія Тітова: кидок Железнюка, добивання Степанюка, повторне добивання Железнюка - Тітов рятує тричі підряд.

І спрацювала "обратка" (не забиваєш ти - забивають тобі): двічі протягом однієї зміни Андрій Вершецький з передач Олександра Бондаря "знімає павутину" у воротах "Фаворита". В першому випадку Микола Сердюк невдало виставив пастку, від якої шайба зрикошетила до воріт (3:4), в іншому - невідпорний кидок у протилежну "дев'ятку" (3:5).

В такому матчі фора в два голи - це майже перемога. Навіть коли Віталій Железнюк на дві хвилини осів на лаві оштрафованих, лучани, маючи більшість, подій не форсували, просто тримаючи шайбу у своїх ключках.

Але вирішив закрутити інтригу капітан ХК "Луцьк" Вадим Бесараб - рівно за 2 хвилини до сирени Вадим був вилучений за розмови із суддею. "Фаворит" зумів влаштувати вирішальний штурм оборонних порядків суперника, а Віталій Железнюк мав відмінний шанс скоротити рахунок до мінімуму, коли опинився ніким не прикритий на ударній позиції прямо по центру воріт - Тітов і цього разу врятував, відбивши шайбу з нижнього кута.

Статистика кидків третього періоду - 11:10 на користь "Луцька".

Отже, "хет-трик" Вершецького та "дубль" Русанова приносять перемогу луцькій дружині. Але це ще не перемога в чемпіонаті. Попереду півфінали і вирішальні матчі.

10 березня. "Фаворит" (Рівне) - ХК "Луцьк" - 3:5 (1:2, 1:0, 1:3).

6:10 - Плескач - 1:0

15:50 - Русанов - 1:1

16:40 - Вершецький (Русанов, Тарасенко) - 1:2

45:00 - С.Степанюк (Железнюк) - 2:2

59:15 - Русанов - 2:3 (-1)

60:15 - А.Аксютов - 3:3

64:15 - Вершецький (Бондар) - 3:4

65:45 - Вершецький (Бондар, Бесараб) - 3:5

"Фаворит": Сердюк, Плескач - Денісов, С.Степанюк - Железнюк - Орєхов, Осіпов - Бричук, Бернацький - Стасюк - Чичук, Биков - Галатюк, Никитюк - А.Аксютов - Пилипчук.

"Луцьк":  С.Тітов, Бондар - Бесараб, Русанов - Тарасенко - Вершецький, Николайчук - Стельмах, Горпинюк - Подзезей - Воробйов,  Ю.Савчук - Климчук, Дорощук - Цмокало - Шевчук, Федорчук.