Вівторок, 17.10.2017, 06:08

Головна » 2011 » Грудень » 2 » Підсумки міжнародного турніру в Луцьку
19:06
Підсумки міжнародного турніру в Луцьку

Головним фаворитом луцького турніру, без сумніву, вважався ХК «Кременчук». Адже в складі команди на змагання були заявлені колишні професійні гравці з досвідом ігор у вищій українській лізі на чолі з колишнім гравцем збірної України та київського «Сокола» Євгеном Млинченко. Не дивно, що загалом кременчуцька дружина виглядала самою збалансованою в усіх ланках і, мабуть (на мій погляд), єдина з-поміж усіх команд показала справжній командний хокей. Намагалися дати грізному супернику бій хокеїсти Луцька та Жлобіна, проте їх гра в основному будувалася через окремих виконавців, чого явно не вистачало, щоб зупинити кременчуцьку машину.

Самим видовищним та драматичним став перший поєдинок турніру між господарями та командою Білоруського металургійного заводу. Ще раз зазначу, що гра обох колективів будувалася через лідерів команд. Але якщо у жлобінців Дмітрій Міляєв та Андрєй Рибалко виходили разом в одній ланці, то у луцької дружини Євгеній Рекша та Дмитро Цимбал грали з різними партнерами. Компанію нашому білоруському легіонеру складали Андрій Вершецький та Віктор Трофимчук, а Дмитро Цимбал грав разом із Сергієм Савчуком (Сергій відлучився на турнір з табору молодіжної команди київського «Сокола») та номінальним захисником Сергієм Якимчуком. Третю ланку нападу складали Віго Берзіньш, Леонід Тарасенко та Олександр Подзезей. Капітану команди Вадиму Бесарабу довелося грати в парі з юним Іваном Лапченко. Іншу пару оборонців склали Олександр Бондар та Віталій Ніколайчук.

Два періоди та частину третього луцька дружина постійно наздоганяла суперника – тільки-но лучанам  вдавалося вирівняти становище, як суперники знову виходили вперед. Переломним став гол 16-річного Савчука, котрий вперше вивів свою команду вперед, після якого білоруські металурги вже не змогли зупинити суперника

Дуже хотів допомогти рідній команді Сергій Русанов. Сергій суботнього ранку здобув із своїм нинішнім колективом «Явором» важливу перемогу над ХК «Калуш» в чемпіонаті ЗУАХЛ – 2:1 (один гол Русанов забив сам, інший - партнери  з його передачі). Одразу після гри наш найкращий бомбардир попередніх трьох сезонів поспішив до Луцька, щоб прийняти участь в матчі проти ХК «Кременчук», проте через проблеми в дорозі встиг лише до третього періоду. Інтрига в матчі на той час ще зберігалася, адже після 2:7 луцькі хокеїсти зуміли закинути дві шайби в більшості (а був ще й нереалізований штрафний кидок) та скоротили розрив до цілком досягаємого – 4:7. Але чудес на світі не буває – після рівної гри протягом перших 5-ти хвилин заключного періоду нагадали про себе і загальна індивідуальна, і командна перевага досвіченого кременчуцького колективу, яка вилилася в дві підряд шайби у ворота Сергія Тітова. ХК «Луцьк» боротьбу не припинив, але сподівань на сприятливий результат вже не було. До того ж під завісу матчу свої перші два голи забив (№16), остаточно добивши господарів майданчика.

Найбільшим розчаруванням стала пінська дружина – переможець Кубка Перемоги (ці змагання проходили в нашому місті у травні 2009 року). Ця команда через власну недбалість при перетині кордону взагалі поставила під сумнів свою участь в турнірі. Коли ж пінчани з горем пополам поодинокими групами таки зібрались кількісно, виявилось, що конкурувати із суперниками вони вже були не в змозі. Не дивно, що всі свої матчі вони програли з розгромними рахунками. Але якщо команди Кременчука та Жлобіна в матчах проти пінської дружини всі свої проблеми вирішували вже в перших періодах, то луцька команда розігралась не одразу, навіть не зважаючи на швидкий гол. Тільки в другому періоді все врешті-решт стало на свої місця. В першій ланці нападу на фоні результативності Євгенія Рекши нарешті відзначився голами Андрій Вершецький, вдалося (хоча і не одразу) знайти спільну мову на майданчику Дмитру Цимбалу та Сергію Русанову, ну і третя ланка нападу зусиллями Віго Берзіньша нагадала про свою присутність.

Загалом, будемо сподіватися, змагання принесли задоволення і учасникам, і глядачам.

ХК «Луцьк» - КЛХ «БМЗ» Жлобін – 9:6 (1:2, 3:2, 5:2)

5:56 – Суглоб – 0:1

7:18 – Рибалко (Міляєв) – 0:2

9:49 – Рекша (Вершецький, Вк.Трофимчук) – 1:2

20:48 – Міляєв – 1:3

21:28 – Цимбал – 2:3

33:13 – Рекша (Цимбал) – 3:3 (+1)

36:08 – Міляєв – 3:4