Вівторок, 17.10.2017, 06:05

Головна » 2011 » Січень » 28 » "Явір" Яворівський р-н - ХК "Луцьк": напередодні.
12:05
"Явір" Яворівський р-н - ХК "Луцьк": напередодні.
Команда Хокейно-спортивного клубу "Явір" одна з небагатьох команд Західноукраїнського хокею, котра має власний льодовий майданчик - зусиллями нинішнього Голови Федерації хокею Львівщини, президента ХСК "Явір" Миколи Івановича Романюка  та його однодумців в Новояворівську 2009 - го року був відкритий чудовий Льодовий Палац. "Явір" також належить до когорти команд, які вкомплектовані виключно власними місцевими хокеїстами - ворота команди надійно захищає Вячеслав Гдуля, оборону цементують капітан команди Ігор Британ, Ростислав Пацеляк, Василь Коваль, Вадим Саєвський, Володимир Бєлко, а ворота суперників штурмують форварди Микола Гнилюх, Ігор Паляниця, Роман Пацеляк, Андрій Ситків, згадуваний вище Микола Романюк тощо. Однак, граючи практично одним складом вже який сезон підряд, яворівська льодова дружина так і не змогла прорватися до найвищих щабелів турнірної таблиці. Єдине їх досягненням в західноукраїнській лізі - третє місце в сезоні 2008/09. В інші роки "Явір" стабільно займав четверте місце - в матчах з командами призової трійки команді не вдається поки витримувати конкуренції. Єдиною світлою плямою в цих намаганнях є сенсаційна перемога над калуською "Олімпією" у попередньому сезоні - 2:1, яка, до речі, стала вирішальною для калушан у боротьбі за чемпіонство з львівським "Експресом". Підставили підніжку яворівці якось і нашій команді - в сезоні 2008/09 років у домашньому матчі "Явір" поступався ХК "Луцьк" по ходу зустрічі 2:4, проте зумів відіграти дві шайби, причому другу - на останніх секундах поєдинку, і здобути нічию - 4:4. Згодом саме цього очка не вистачило луцькій команді, щоб випередити новороздільську "Ватру" у підсумковій турнірній таблиці.
       В нинішньому сезоні "Явору" на старті вже традиційно також віддавали четверту сходинку. За підсумками першого кола так і сталося. Проте, враховуючи той факт, що "Олімпія" з Калуша залишилася без групи провідних гравців, котрі тепер грають за "Еней", в яворівської дружини з'явився реальний шанс знову здобути місце на п'єдесталі пошани.
       Рахується за яворівською командою і грішок, та не один. Чомусь не полюбляє "Явір" виїздити на останні в сезоні гостьові ігри. В 2009 році вони за неявку отримали технічні 0:5 від "Ватри", а в попередньому чемпіонаті не дочекалися їх в гості  луцькі хокеїсти та вболівальники.
        Що стосується особистих зустрічей "Явора" проти ХК "Луцьк", то вони завжди проходять напружено, у впертій боротьбі. Навіть у матчі першого кола поточного сезону, коли лучани вже в першому періоді у відповідь на гол суперника відповіли сімома точними кидками, другий та третій періоди проходили при практично рівній грі. Не обходиться і без сутичок на льодовому майданчику. Загалом перевага залишається поки що за нашою командою - в останніх 5-ти поєдинках, враховуючи згадану вище неявку, "Явір" в лучан відібрав тільки одне очко (читай вище). Тому і на цей раз спрогнозуємо нелегку, але перемогу ХК "Луцьк",  більшу, ніж в одну шайбу.

З архіву.

9 грудня 2009р. м.Новояворівськ. Льодовий палац. 300 глядачів.
«Явір» Яворів — ХК «Луцьк» — 4:6 (2:3, 1:2, 1:1).
Судді: Віктор Дмитрієв, Василь Шумелда (обидва — Львів).
«Явір»: Гдуля, Британ — Саєвський, Белко — Качан, Ульянов. Колесников — Паляниця — Ситків, Гнилюх — Романюк — Коваль, Пацеляк Ром., Козакул.
«Луцьк»: Тітов С., Бондар — Мажар, Гізеке — Ніколайчук, Трофимчук Вас. — Попов, Русанов — Бесараб — Вершецький, Кристін — Тарасенко (Руденко) — Подзідзей, Трофимчук Вікт. — Савчук — Тітов Д.
Штрафні хвилини:
«Явір» (10): Белко, 11:55 (2хв), 27:45(2хв.); Гнилюх, 27:45 (2хв.), Козакул, 27:45 (2хв.), Качан, 48:40 (2хв.).
«Луцьк» (10): Гізеке, 6:55 (2хв.), 27:45 (2хв.); Трофимчук Вікт., 27:15 (2хв.), Тітов С., 27:45 (2хв. — відбував Попов), Мажар, 37:50 (2хв.).
Кидки по воротах: 21:26 (8:8, 7:8., 6:10).

Гнані місцевою «торсидою», господарі зі стартових хвилин влаштували справжній штурм воріт Сергія Тітова, який до радості місцевих вболівальників завершився цілком логічним в даній ситуації голом. Минуло декілька хвилин — і місцева публіка знову вибухнула в радісному пориві — оштрафований Штефан Гізеке вже готувався до виходу на майданчик, коли Микола Гнилюх влучним кидком завершив атаку в більшості.

Але чи то господарі заспокоїлися, чи то сили закінчилися — «Явір» грав фактично у дві «п'ятірки», надалі ініціативою заволоділи вже лучани. І врешті-решт, їм вдалося розмочити рахунок — знову роль першої скрипки вдало виконав Сергій Русанов. А наприкінці першого періоду Русанов організував ще два голи — після його передач відзначилися Вадим Бесараб та Андрій Вершецький.
Ймовірно, отримавши прочухана в перерві, з початком другого періоду яворівські хокеїсти знову спробували прибрати ініціативу до своїх рук, але отримали гідний опір суперника. На майданчику розгорілася справжня чоловіча боротьба, вболівальники стали свідками яскравої гри. Шкода, але ця боротьба в один момент переросла межі дозволеного. Лучани в цей час грали в меншості, гра йшла в їх зоні, коли Володимир Белко, намагаючись відібрати шайбу в оборонця, штовхнув його на борт. За що отримав поштовх у відповідь. Отак, слово за слово, поштовх за поштовх, конфлікт переріс у бійку, в яку були втягнуті всі польові гравці, котрі в цей час знаходилися на майданчику та воротар «Луцька». Коли «фізичний» конфлікт вдалося загасити, арбітри відправили на відпочинок чотирьох гравців — по двоє від кожної команди, а також згаданого вище Белко, котрий порушив правила ще до бійки.
До честі гравців та тренерів обох команд, їм вдалося порозумітися і надалі гра проходила в коректній боротьбі. В одній з атак на дальній кидок наважився Василь Трофимчук, чим застукав зненацька воротаря господарів майданчика. Пропустивши ще один гол, яворівці ще більше посилили тиск на ворота луцької команди, але декілька разів у відповідь отримували гострі контратаки та виходи один на один з воротарем нападників «Луцька». На побачення з кіпером один за одним виходили Вершецький, Кристін, Русанов, але свої можливості не реалізовували. Поки нарешті тому ж таки Русанову з чергової спроби наприкінці періоду все ж вдалося переграти воротаря. Тоді лучани, до речі, грали в меншості. Проте, майже одразу Гнилюх, блиснувши індивідуальноми діями, встиг до другої перерви знову скоротити відставання від суперника до двох шайб, до того ж, оформивши власний «хет-трик».
В заключній третині матчу впевненіше, як на мене, грали луцькі хокеїсти — вони атакували більш гостріше і агресивніше. І шайба, закинута у ворота німецьким легіонером Штефаном Гізеке, здавалося, зняла питання про переможця матчу. Однак, в заключні хвилини «Явір» знову пішов на штурм. І рівно за хвилину до фінальної сирени Микола Романюк, здавалося б, відродив надію на сприятливий результат в серцях прихильників команди. Та в заключні секунди матчу гравці «Луцька» зіграли акуратно в обороні і впевнено довели справу до нелегкої перемоги.
Переглядів: 843 | Додав: hclutsk | Рейтинг: 0.00