Середа, 23.01.2019, 14:27

Головна » 2019 » Січень » 11 » ІСТОРІЯ: ТРІУМФ КОВЕЛЬСЬКИХ ШКОЛЯРІВ 1935 РОКУ
12:36
ІСТОРІЯ: ТРІУМФ КОВЕЛЬСЬКИХ ШКОЛЯРІВ 1935 РОКУ

Фото: Гімназійна дружина Ковеля, одкровення цьогорічних змагань міжшкільних у Вільному, здобула для луцької піклувальної ради (в Рівному) ІІІ місце після Кракова і Львова...  («Пшегльонд Спортовий», 13.03.1935р.)

10-13 січня 1935 року у Вільному (нині- Вільнюс, столиця Литви, тоді - воєводський центр у Польщі) відбулись змагання перших польських зимових спортивних ігор шкільної молоді. У всіх змаганнях,  до програми яких увійшли лижні перегони, ковзанярський спорт і хокей, взяли участь збірні дружини 7-ми воєводств. Серед учасників хокейного турніру і в змаганнях ковзанярів були представники Волинського воєводства.

В ковзанярських перегонах волиняни виступили так собі - школяр Михалович посів 7-ме (останнє) місце серед хлопців, а школярка Липинська була 5-ю з 6-ти учасниць серед дівчат.

А от хокейна дружина Ковельської гімназії, що представляла Волинь, несподівано здобула 3-тє місце. Всі хокейні поєдинки грались по два періоди. Про перипетії хокейного турніру писав спортивний часопис "Раз, Два, Три" в числі від 15 січня 1935 року. Щоправда, команди часопис ідентифікував за назвами воєводських центрів, тому ковельська дружина в звітах про матчі називається Луцьком.

Перший матч ковельчани грали проти команди з Варшавського воєводства.

«Варшав’яни мали перевагу, грали краще, переважали технічно, але не мали щастя. Переслідувала їх на кожному кроці невдача. Перший гол здобуто зі стрілу Варшави. Але наступні три голи сиплються до воріт представників столиці. Лише за кілька хвилин до завершення гри Варшава стріляє другий гол, який не приносить їй рятунку. Луцьк матч той виграв завдяки амбіції і волі до перемоги, маючи при цьому чимало щастя.

Отож, перемога 3:2. Влучними пострілами у ковельчан відзначились Пшисуцький, Коленда і Кудлович.

Того ж дня волиняни грали проти дружини Познанського воєводства. На 13-й хвилині Ковель пропускає гол, але вже за декілька хвилин Клічковський вирівнює. Остаточний результат - 1:1.

«Сенсація, якої ще не було» - так писав про наступний поєдинок Волині проти дружини Львівського воєводства, що відбувся 11 січня, часопис "Раз, Два, Три". «Сильна дружина Львова нічого не змогла собі зарадити проти твердої дружини Луцька. Матч був надзвичайно гострий. Гра жива. З розгардіяшу тієї боротьби падає до воріт Львова сенсаційний стріл, битий від Пшисуцького. Від цього часу темп змагань ще сильніший. Луцьк не мислить мурувати свої ворота, а хоче стрілити ще одного гола. Ступницький (лідер команди Львова – авт.) бореться самотньо проти усієї дружини Луцька Не може він зарадити з обороною і воротарем Кисілем. котрий спокійно виловлює шайби рукою, також за допомогою ключки (відбиває) всі стріли. Перед одним з них мусить однак капітулювати. Ступницький стріляє гола і результат стає 1:1.

12 січня Волинь програла Кракову (0:2), а 13 січня завершила внічию гру проти Вільного (0:0). Мав бути ще матч проти Люблінського воєводства, але їхня дружина після двох стартових поразок від Львова (0:13) і Кракова (0:35) вирішила не догравати змагання і повернулась додому. Тож в іграх, що не відбулися, їх суперникам були присуджені перемоги 3:0.

Ось в якому складі грала ковельська дружина: Кисіль (воротар), Коленда, Стецький, Пшисуцький, Кудлович, Клічковський, Кузьков, Горнік.

Підсумкове турнірне становище хокейного турніру І Спортивних ігор  шкільної молоді.